Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zápis do MŠ

Dátum: 24.04.2023
Autor: Obec Lieskovec
Zápis do MŠ

Zápis detí do   MŠ

Zápis detí do Materskej školy

 

Riaditeľka Materskej školy v Lieskovci oznamuje rodičom, že prijímanie žiadostí o prijatie dieťaťa do Materskej školy na školský rok 2023/2024 bude prebiehať

počas celého mesiaca Máj

Žiadosti je možné podať osobne v Materskej škole v Lieskovci č. 123

Tlačivo žiadosti o prijatie je možné vyzdvihnúť v Materskej škole,  na Obecnom úrade alebo stiahnuť z internetovej stránky obce  www.obec-lieskovec.sk  - samospráva - tlačivá na stiahnutie.

 

Podľa § 144a školského zákona v znení účinnom od 1. januára 2022 sa rozhodnutia o prijatí alebo o neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do materskej školy doručujú obom zákonným zástupcom dieťaťa. Ak sa tak dohodnú zákonní zástupcovia, rozhodnutie možno doručiť len jednému z nich. Túto vzájomnú dohodu deklarujú zákonní zástupcovia písomným vyhlásením podľa § 144a ods. 4 školského zákona, ktoré doručia riaditeľke materskej školy.

 

Podmienky prijímania detí na predprimárne vzdelávanie :

  • Prednostne sa prijímajú deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné. Dieťa, ktoré k 31. 08. 2023 dosiahne 5 rokov veku.
  • Deti, ktoré k 31. 08. 2023 dovŕšia 3 roky.
  • Výnimočne je možné prijať dieťa mladšie ako 3 roky podmienkou je ovládanie základných sebaobslužných návykov.

 

 

 

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.